بروزترین نرم افزار ها را از ما بخواهید
Ask us for the latest software

www.MrExe.ir
سخن بزرگان:

بهترین پردازنده‌های AMD در کاربردهای مختلف کدم‌اند؟

پست شماره 704
12:58 , چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400

بهترین پردازنده‌های AMD در کاربردهای مختلف کدم‌اند؟

اگر بین خرید پردازنده‌های اینتل و AMD، تصمیم به خرید پردازنده‌های اینتل گرفته‌اید، در این مطلب به شما می‌گویم که در هر بخش، بهترین پردازنده‌ی ممکن کدام است.

در شرایط کنونی، دو کمپانی اینتل و AMD بهترین تولیدکنندگان پردازنده در سراسر دنیا هستند. اگرچه اینتل سال‌های سال در این زمینه پیشتاز بوده است اما چند سالی است که AMD با پردازنده‌های رایزن توانسته است از همه‌ی رقبا فاصله گرفته و خود را به اینتل نزدیک‌تر کند. نکته‌ی مهم اینجاست که پردازنده‌های AMD قیمت مناسب‌تری نسبت به پردازنده‌های اینتل دارند و همین موضوع باعث جذب کاربران زیادی به سمت محصولات این کمپانی شده است. با این حال واقعیت این است که پردازنده‌های AMD نسبت به اینتل، تنوع بالایی ندارند. به هر ترتیب اگر در انتخاب بین اینتل و AMD تصمیم به خرید پردازنده‌ی AMD گرفته‌اید، در ادامه به معرفی پردازنده‌های این برند برای کاربری‌های مختلف می‌پردازیم. با فیسیت همراه باشید.

بهترین پردازنده‌های AMD

پردازنده‌های ورک استیشن و همه فن حریف

اگر به دنبال پردازنده‌های فوق العاده قدرتمند هستید که برای ورک استیشن، کارهای حرفه‌ای تولید محتوا و... کاربرد داشته باشد، AMD در این زمینه قوی عمل کرده است. در این حوزه باید پردازنده‌ی AMD Ryzen™ Threadripper™ 3990X با 64 هسته و 128 ترد را معرفی کنیم که در حال حاضر به عنوان یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های دسکتاپی دنیا به حساب می‌آید. این پردازنده در بازار ایران تقریباً یافت نمی‌شود و اگر هم بود، قیمت آن احتمالاً در حدود 150 میلیون تومان بود.

به عنوان جایگزین این پردازنده، می‌توانیم که پردازنده 3.7 گیگاهرتز AMD مدل THREADRIPPER 3970X را معرفی کنیم که از 32 هسته و 64 ترد بهره می‌برند. توانایی این پردازنده روی کاغذ در حدود 50 درصد پردازنده‌ی 3990X است اما در عمل 60 تا 65 درصد توانایی آن را دارد. قیمت این پردازنده در لحظه‌ی نگارش این مطلب در بازار ایران حدود 65 میلیون تومان است.

بالارده‌ترین پردازنده‌های AMD

قدرتمندترین پردازنده‌ی AMD که کاربران فوق العاده حرفه‌ای، گیمرها، افراد فعال در زمینه‌ی مالتی مدیا و... را کاملاً راضی خواهد کرد، پردازنده‌ی Ryzen 9 5950X است. به عنوان انتخاب‌های بعدی باید به پردازنده‌های Ryzen 9 5900X و Ryzen 7 5800X (که قدرت کمتری نسبت به Ryzen 9 5950X) دارند، اشاره کنیم.

اگر تصمیم به خرید پردازنده‌ی حرفه‌ای و بسیار قدرتمند دارید اما به انجام کارهای گرافیکی نیازی ندارید و عملاً یک کارت گرافیک مجتمع با پردازنده، برای شما کفایت می‌کند، پردازنده‌های Ryzen 7 5700G و Ryzen 7 5700GE بهترین گزینه‌های پیش روی شما هستند که هر دو از پردازنده‌ی گرافیکی مجتمع Radeon™ Graphics هشت هسته‌ای با فرکانس 2000 مگاهرتز بهره می‌برند.

پردازنده‌های میانرده و پایین رده

کمپانی AMD در این بخش هم خوش درخشیده است و به عنوان یکی از پردازنده‌های مناسب در این دسته می‌توانیم به Ryzen 5 5600X (با 6 هسته و 12 ترد، کلاک پایه‌ی 3.7 گیگاهرتز و توان طراحی حرارتی 65 واتی) اشاره کنیم. البته مدل‌های قدیمی‌تری مانند Ryzen 7 3800Xو Ryzen 3 3100 هم گزینه‌های بسیار مناسبی هستند.

از جمله پردازنده‌های مقرون به صرفه AMD که دارای پردازنده‌ی گرافیکی مجتمع هستند باید به Ryzen 5 5600G و Ryzen 3 5300G اشاره کنیم.

توجه : تمام حقوق مطالب برایMrExe.ir محفوظ می باشد.